Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа

 

    15 лютого свята Православна церква святкує велике двунадесяте свято Стрітення Господнє. Свято, яке особливо святкують православні християни, адже ж у цей день Богомладенець Іісус у Ієрусалимському храмі зустрічається не тільки з Симеоном та пророчицею Анною, але й і зі всім людством.

      Симеону було багато років, коли Діва Марія прийшла до Єрусалимського Храму, і він укріплений Духом Святим, пішов Їй назустріч і виголосив ті дивовижні слова, які стали нашою молитвою: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм із миром; бо побачили очі мої Спасіння Твоє» (Лк. 2:29-30). І, звертаючись до Діви Марії, Симеон сказав інші пророчі слова: «Ось призначений Цей багатьом на падіння й вставання і на знак суперечок, і меч душу пройде Тобі, щоб відкрились думки багатьох сердець» (див. Лк. 2:34-35)» — дивовижні слова, які повністю здійснилися і в земному життя Спасителя, і після Його Воскресіння: Він став предметом суперечок, і одні, приймаючи Спасителя, повставали разом із Ним, а інші, відкидаючи Його, падали.

     І саме у це свято, святкування якого показує нам вставання та життя разом з Христом, православні християни на чолі з архімандритом Аліпієм (Сапігою) та настоятелем Храму Всіх святих Землі Волинської протоієреєм Володимиром Яцишиним прославили Господа за Його милість відроджувати серця людей, попросили сил та здоров’я і на далі своїм життям та християнськими вчинками прославляти нашого Спасителя. Після Божественної Літургії священослужителі освятили стрітенські свічки, щоб вони як говориться в молитві " освячені світлом благодаті, як світильники видимі - темряву нічну проганяють, так і серця наші, Господи невидимим вогнем Твоїм, світлості духа просвіти, та від сліпоти духовної вбережи "