Історія Храму

          У нинішній час, коли по всій Україні відроджуються та будуються нові храми, монастирі, серце кожного християнина радіє, якщо він бачить у місті чи селі хрест, а біля нього фундамент чи риштування новобудови. Є надія, що незабаром тут постане ще одна святиня, відкриється ще одне джерело духовності на підтвердження того, що Православ'я буде вічно жити і утверджуватиме віру, надію та любов у серцях людських.
           В 1992році планувалось відсвяткувати тисячоліття Волинської єпархії урочистими богослужіннями, але хвиля нового богоборства відкинула святкування та добрі надії на деякий час.
           Кінець серпня — початок вересня 1993 року на честь 1000-ліття Волинської єпархії, травень 1994 року на відзначення 900-ліття з дня смерті святителя Стефана, єпископа Володимир-Волинського, — запам'ятались волинянам незабутніми подіями — єпархію відвідувала чудотворна ікона Божої Матері „Почаївська”. Сотні тисяч людей після десятиліть полону безвір'я та атеїстичного обману пройнялись радістю і надією на Всемогутнього Бога та на велику допомогу Цариці Небесної.


           На відзначення 1000-ліття Волинської єпархії і як вдячність Богові за цю велику милість, було вирішено розпочати в районі 33-го кварталу м. Луцька будівництво храму на честь Всіх Святих землі Волинської. З лютого1992 року відбулися парафіяльні збори громади майбутнього храму, 15 лютого 1993 р. отримана реєстрація статуту. Храм проектувався на підставі рішення Луцької міської ради № 204 від 22 червня 1994 року. Під його спорудження виділено земельну ділянку площею 1,8 гектара.
           За пожертвувані під час хресного ходу з Почаївською іконою кошти, з благословіння владики Ніфонта, в Дніпропетровську купили, а в 1994-95 роках встановили тимчасовий храм-модуль. З глибокою вірою в Господню допомогу 23 жовтня 1994 року волиняни вперше відслужили літургію в честь престольного свята. Її очолив преосвященний архієпископ Ніфонт. Тоді там стояли тільки металеві конструкції. Починаючи зі свята Стрітення 1995 року, тут щоденно звершуються богослужіння.
           16 вересня 1995 року тимчасовий храм-модуль зустрічав Святогірську Зимненську чудотворну ікону Божої Матері, яка поверталась із Корецького монастиря в місце постійного перебування — до Зимненської Свято-Успенсь- кої обителі.


           Все більше і більше людей збиралося сюди на молитву, кожен у мріях бачив величний собор, який має стати на багато століть частинкою Царства Небесного на цій землі.
           Собор згідно із завданням на проектування, яке затверджене 1 квітня 1996 року архієпископом Волинським і Луцьким Ніфонтом, розрахований на З тис. парафіян. Джерелом для створення його архітектурного образу стали кращі зразки храмів Київської Русі ХІІ-ХІІІ століть. Проектований храм є п'ятикупольним з розмірами в плані 35X36 метрів. У нижньому (цокольному) поверсі запроектовано нижній храм з басейном для хрещення. Собор стрімкий, високий. Він, безумовно, буде одним з найбільших храмів держави. Про це свідчать і розміри собору. Діаметр його центрального купола — 9 метрів, висота 50,5 м, а до верхів'я хреста 55,5 м. На 60 метрів вгору сягне дзвіниця. Вона вдвічі перевищить своєю висотою навколишні дев'ятиповерхові будинки. Собор збере в єдине всю забудову мікрорайону і створить привабливий силует цієї частини міста. Вартість собору на той час становила приблизно 6 мільйонів гривень.


          День 23 жовтня вже багато років підряд став „Волинською Пасхою” древнього Лучеська і Волинського краю. В цей день ми возносимо молитви, віддаємо любов і шану святим угодникам волинської землі, які праведним життям освятили рідну Волинь. Тимчасовий храм-модуль приймає тисячі парафіян, паломників та архієреїв з інших єпархій. Часто відвідує Луцьк на свята і Блаженнійший Володимир, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви.
          Господь дає нам видимі знаки Своєї благодатної допомоги і підтримки у вигляді чудотворних ікон, мощей святих Києво-Печерських, хресні ходи з якими звершуються два рази на рік - від Покровського храму до тимчасо¬вого храму Всіх Волинських Святих — 22 жовтня, та від храму Всіх Волинських Святих до Покровського — в найближчу до 11 серпня неділю. І закладка каменю під новий храм відбулася 21 липня 1998 року на свято Казанської ікони Божої Матері, під час перебування в Луцьку чудотворної ікони Пресвятої Богородиці „Призри на смиренне” з м. Києва. Присутні на цих урочистостях відчули в цьому благословіння Боже на майбутні труди по спорудженню храму.
         Останнім часом у храмі Всіх Святих землі Волинської побували ікони: плачуча - Божої Матері „Боннська” з Чернівецької області, кровоточива — Спасителя, мироточиві - Богородиці і Миколая Чудотворця з Оренбурзької області (Росія), ікона „Всецариця”, написана на святій горі Афон та ікона Феодорівська з м. Костроми (Росія).
         Очолюючи богослужіння в тимчасовому храмі-модулі, владика Ніфонт звертається до православних християн, численних паломників: „Знаю,що нам усім сьогодні нелегко, настали трудні часи, але нас багато, і, якщо склас¬ти копієчку до копієчки, гривню до гривні, то буде немало”. Люди прислухаються до голосу пастиря та допомагають в побудові величного собору.
         З моменту отримання земельної ділянки виконано великий обсяг робіт.
         До жовтня 1997 року перенесено водогін (водопровід) діаметром 250 мм за межі майбутнього будівельного майданчика. Фірма „Приватбудмонтаж- сервіс” м. Луцька виконувала роботи з влаштування фундаментів, викорис - товуючи розробки науково-виробничого підприємства „Потенціал-ЕКО”. Враховуючи складні інженерно-геологічні умови і властивості грунтів ділянки майбутнього собору, виконано пальові фундаменти. Вдавлено 345 паль довжиною 9-11 метрів. Навантаження (несуча здатність) кожної палі становить 115-120 тонн, що відповідає вимогам проекту. Завдяки допомозі підприємств, господарств, фірм, простих громадян, до липня 2001 року закладено фундамент. На фундамент (розтоверки) затратили понад 700 кубічних метрів бетону, на стіни першого поверху храму — 2000 куб. м. бетону, арматури — 250 тонн, цегельної кладки — 100 куб. м. Виконано будівельні роботи на суму понад 2 мільйони гривень. 2004 року заплановано змонтувати 50 тонн арматури та вкласти 800 куб. м. бетону, виконати біля 100 куб. м. складної цегельної кладки.
         Будівництво триває, долаючи труднощі, які виникли через поділ єпархії на дві, постійне зростання цін на будматеріали. Є сподівання на добровільні пожертвування для спорудження храму. Вони можуть надходити як коштами, так і будівельними матеріалами, зокрема: цеглою, деревиною, металом, каменем, цементом. Для тих, хто побажає перерахувати кошти, відкрито рахунок: 701027 в УСБ, МФО 303019, код 21734054.
          22 червня 2004 року сповнилось 10 років з дня виділення земельної ділянки під будівництво храму Всіх Святих землі Волинської. Його споруд¬ження — лише справа часу. Коли він настане — залежить від нас з вами. Сьогодні ж дякуємо всім, хто взяв участь в почесній справі будівництва, а також нашим благодійникам: фірмам "Мілекс", "Волиньзовнішкомхліб", "Укрзахідпідшипник", "Скорпіон-сервіс", "Континіум", СК "Саламандра- Десна", “ВВС”, нотаріусам Ариванюк Т., Дехтярюк І. Хай Милостивий Господь допоможе нам у цій благородній справі молитвами Святої Матінки- Церкви, яка завжди молиться за будівничих, благоукрасителів та жертводавців.

        Віримо, що як постали фундаменти, так постануть і стіни, так постане один з найбільших храмів України, який даруватиме волинянам духовне воскресіння, укріплення здоров’я та даватиме надію на земне і вічне життя.